10 Po/VIII/WNOŚ-10 Wydzierżawienie gruntu na okres dłuższy niż 3 lata lub na czas nieoznaczony

Wydział Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska

• wniosek,
  • mapa z oznaczeniem gruntu do wydzierżawienia.

Wydział Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska.

Termin nie jest określony przepisami. Sprawa rozstrzygana jest w trybie cywilnoprawnym.

Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 594 z późn. zm.).
Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 782 z późn. zm.).
Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 121 z późn. zm.).

Wszelkie spory w kwestii dzierżawy rozstrzyga Sąd właściwy dla siedziby Wydzierżawiającego.

W sprawie wydzierżawienia gruntów na okres dłuższy niż 3 lata lub czas nieoznaczony Rada Miejska w Gryficach podejmuje uchwałę.
Stawki za dzierżawę gruntów zgodnie z obowiązującym w danym roku zarządzeniem Burmistrza Gryfic.
Po określeniu dzierżawy w terenie, w drodze wizji lokalnej, sporządzany jest wykaz nieruchomości przeznaczonej do przekazania w dzierżawę, który wywieszany jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gryficach na okres 21 dni, oraz informacja Burmistrza o wywieszonym wykazie ogłaszana w prasie lokalnej i na stronie internetowej, a następnie sporządzana jest umowa dzierżawy.