17 Po/VII/WF-17 Podatek leśny - osoby prawne

Dla gruntów leśnych nabytych do dnia 30 czerwca 2019 r.:
DL-1 – deklaracja na podatek leśny, w postaci pliku typu PDF

Dla gruntów leśnych nabytych po 1 lipca 2019 r.:
DL-1 – deklaracja na podatek leśny, w postaci pliku typu PDF
ZDL-1 – załącznik do deklaracji na podatek leśny – dane o przedmiotach opodatkowania podlegających opodatkowaniu, w postaci pliku typu PDF
ZDL-2 - załącznik do deklaracji na podatek leśny - dane o przedmiotach opodatkowania zwolnionych z opodatkowania, w postaci pliku typu PDF

Wydział Finansowy, pok.110 (I piętro)
tel. 91-38-53-227 fax. 91-38-53-207.

Brak.

Deklaracje należy złożyć w terminie:

• do 15 stycznia roku podatkowego
  • w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczność uzasadniających powstanie/wygaśnięcie obowiązku podatkowego.

Urząd Miejski w Gryficach, Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice Wydział Finansowy, pok.110 (I piętro)
tel. 91-38-53-227 fax. 91-38-53-207 lub
przesłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski w Gryficach ul. Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice.

Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383).
Ustawa z dnia 30 października 2002 r. o podatku leśnym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 888 z późn. zm.).
Komunikat Prezesa GUS w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za okres pierwszych trzech kwartałów roku poprzedzającego rok podatkowy.
Uchwała Nr XVII/148/2015 z 24 listopada 2015 r. w sprawie ustalenia wzorów formularzy na podatek od nieruchomości, rolny i leśny (Dziennik Urzędowy Woj. Zachodniopomorskiego z 2015 r. poz. 4865).
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 3 czerwca 2019 r. w sprawie wzorów informacji o lasach i deklaracji na podatek leśny (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1129).

Podatek deklaracyjny - nie przysługuje tryb odwoławczy.

Podatnicy zobowiązani są:
- do składania Burmistrzowi Gryfic właściwemu ze względu na miejsce położenia przedmiotów opodatkowania, deklaracji na podatek leśny na dany rok podatkowy, sporządzonej wg. ustalonego wzoru w terminie do 15 stycznia każdego roku podatkowego, a jeżeli obowiązek

podatkowy powstał po tym dniu - w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności uzasadniających powstanie tego obowiązku,

- odpowiedniego korygowania deklaracji w razie zaistnienia zdarzenia mającego wpływ na wysokość opodatkowania w terminie 14 dni od zaistnienia takiego zdarzenia,

- wpłacania obliczonego w deklaracji podatku od nieruchomości - bez wezwania - na rachunek budżetu gminy, w ratach proporcjonalnych do czasu trwania obowiązku podatkowego, w ustawowym terminie,

- coroczne obowiązujące druki deklaracji, załączniki oraz Uchwała Rady Miejskiej w sprawie ustalenia stawek tego podatku i zakresu zwolnień na dany rok podatkowy są udostępnione na stronie BIP (www.bip.gminagryfice.pl).

Data aktualizacji: 14.11.2023 r.