18 Po/VII/WNOŚ-18 Bonifikaty (ulgi) od opłat rocznych za użytkowanie wieczyste

Wydział Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska

a) Wniosek
b) Załączniki (dot. osób fizycznych):

• zaświadczenie o zarobkach za ostatni kwartał roku poprzedzającego rok, za który opłata ma być wnoszona lub odcinek renty, emerytury,
  • zaświadczenie Powiatowego Urzędu Pracy (dot. bezrobotnych),
  • zaświadczenie Urzędu Skarbowego (dot. bezrobotnych nie zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy).

Wydział Rolnictwa Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska.

Do 30 dni.

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 782 z późn. zm.).

Nie przysługuje.

Termin składania oświadczeń - do 31 marca (roku kalendarzowego, za który ma być przyznana bonifikata).
Od 1 stycznia 1998 r. przysługują następujące bonifikaty:

• opłatę roczną obniża się o 50% jeżeli nieruchomość gruntowa została wpisana do rejestru zabytków,
  • osobom fizycznym zobowiązanym do wniesienia opłat, których dochód miesięczny na jednego członka rodziny nie przekracza 50% średniego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej za ostatni kwartał roku poprzedzającego rok, za który opłata ma być wnoszona, udzielana będzie bonifikata 50% od opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej przeznaczonej lub wykorzystywanej na cele mieszkaniowe.