11 Po/XV/WNOŚ-11 Wydzierżawienie gruntu na okres do 3 lat

Pobierz wniosek pdf
Mapa z oznaczeniem gruntu do wydzierżawienia.

Urząd Miejski w Gryficach, Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, pok. 214 II piętro
Wydział Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska,
tel. 91-38-53-241 wew. 241 fax 91-38-53-207
e-mail: zolnowska@urzad.gryfice.eu

Termin nie jest określony przepisami. Sprawa rozstrzygana jest w trybie cywilnoprawnym.

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 65 z późn. zm.),
Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1145 z późn. zm.).

Wszelkie spory w kwestii dzierżawy rozstrzyga Sąd właściwy dla siedziby Wydzierżawiającego.

Po określeniu dzierżawy w terenie, w drodze wizji lokalnej, sporządzany jest wykaz nieruchomości przeznaczonej do przekazania w dzierżawę, który wywieszany jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gryficach na okres 21 dni, oraz informacja Burmistrza o wywieszonym wykazie ogłaszana w prasie lokalnej i na stronie internetowej, a następnie sporządzana jest umowa dzierżawy. Stawki za dzierżawę gruntów zgodnie z obowiązującym w danym roku zarządzeniem Burmistrza Gryfic.